
W fizykoterapii laseroterapia obejmuje zabiegi, w których na organizm człowieka oddziałuje promieniowanie podczerwone. Efekt leczniczy uzyskujemy dzięki doprowadzeniu energii o podwyższonym natężeniu do naszych tkanek. Długość fali determinuje stopień przenikania promieniowania w głąb tkanek. Jakie są wskazania do laseroterapii? Jakie są jej efekty?
Jakie są wskazania do laseroterapii?
Lekarze i rehabilitanci zalecają laseroterapię jako zabieg wspomagający leczenie stanów zapalnych, przyspieszenie regeneracji tkanek i niwelowanie bólu.
Wskazania obejmują:
- przeciążenie ścięgien
- przeciążenie mięśni
- zwyrodnienie kręgosłupa i stawów
- uraz kości i stawów
- zapalenie ścięgna Achillesa
- łokieć tenisisty
- bóle o pochodzeniu nerwowym
- reumatyzm
- ostroga piętowa
- rany, które trudno się goją
- odleżyny
- blizny oparzeniowe
Czy każdy może skorzystać z laseroterapii?
Zabiegi nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży, osób przechodzących ciężkie infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze. Czynnikiem, który wyklucza możliwość korzystania z laseroterapii są niektóre choroby w tym nowotwory i padaczka i przyjmowanie leków fotouczulających. Zabiegi nie są wykonywane w okolicach oczodołu oraz serca.
Laseroterapia – jakie są jej efekty?
Zabiegi wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. Co więcej, wpływają na poprawę mikrokrążenia i procesy immunologiczne. Stymulują one wytwarzanie nowych naczyń i przyspieszają wzrost limfocytów. Laseroterapia przyspiesza zrost kostny i stymuluje regenerację nerwów.
Laseroterapia i nie tylko
Laseroterapia dostępna jest w ofercie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Placówka dysponuje laserami niskoenergetycznymi posiadającymi odpowiednie certyfikaty i atesty. Z zakresu fizykoterapii pacjenci mogą tu również korzystać z zabiegów takich jak magnetoterapia, kąpiel solankowa, fala uderzeniowa czy ultradźwięki. Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów zarówno odpłatnie jak i w ramach NFZ.
Artykuł sponsorowany