Jak wygląda masaż leczniczy i dla kogo jest przeznaczony?

masaż leczniczy

Istotą masażu leczniczego jest lecznicze oddziaływanie na tkanki pacjenta. Zadaniem tej terapii manualnej jest zasadniczo poprawa przepływu krwi i związków odżywczy do partii ciała, które sprawiają ból. Masaż leczniczy jest rekomendowany w bólach kręgosłupa i wiązadeł oraz przylegających mięśni.

Czego możesz się spodziewać udając się na masaż leczniczy?

Przede wszystkim istotne jest indywidualne podejście do pacjenta i analiza danego przypadku. Ból w obszarze pleców może mieć bowiem różne przyczyny, takie jak rwa kulszowa, nadwaga, siedzący tryb życia czy wady postawy. Różne będą też rodzaje zastosowanego masażu. Masaż sportowy, drenaż limfatyczny, masaż leczniczy antycellulitowy to tylko niektóre z przykładów znajdujących zastosowanie w zależności od dolegliwości i celu jaki chcemy osiągnąć. Masażysta zastosuje takie techniki, które pozwolą zmaksymalizować korzyści dla pacjenta.

Jedną z najczęściej wykonywanych form tego typu masażu jest masaż leczniczy tkanek głębokich. Podczas niego masażysta stosuje połączenie technik pracy przedramieniem, łokciem, opuszkami palców czy też pięścią. Każda z zastosowanych technik dobierana jest indywidualnie do potrzeb masowanego pacjenta i jego dolegliwości. Nadrzędnym celem jest bezpieczne i w miarę możliwości bezbolesne usunięcie napięcia oraz dysfunkcji w obrębie układu mięśniowo-powięziowego.

Komu dedykowany jest masaż leczniczy tkanek głębokich?

W zasadzie każdy może odnieść korzyści z tego tupu zabiegu. Często wykonywany jest on w przypadku osób, którzy odnieśli różnego rodzaju kontuzje, tych cierpiący na przeciążeniowe bóle kręgosłupa czy zaburzenia napięcia mięśniowego jak również borykających się z dolegliwościami reumatycznymi. Masaż przysłuży się również osobom chcącym jak najlepiej funkcjonować fizycznie. Dzięki niemu przywrócone zostanie prawidłowe napięcie oraz ruchomość poszczególnych warstw tkanek.

Masaż tanek głębokich działa głównie na mięśnie – rozluźnia je i redukuje napięcie. Wpłynie korzystnie na płynność ruchów, przywróci prawidłową postawę ciała oraz pozytywnie zadziała na ruchomość w stawach oraz ukrwienie tkanek. Dzięki niemu usprawni się przepływ krwi a także chłonki w żyłach i naczyniach chłonnych. Usprawnienie nastąpi w odprowadzaniu zbędnych substancji przemiany materii i doprowadzaniu substancji odżywczych.

Belle Spa & Clinic to miejsce, w którym znajdziesz doświadczonych fizjoterapeutów oraz innych specjalistów. Tu poza masażami wykonasz wiele innych zabiegów takich jak Winback Beauty czy Intraject. Skuteczne leczenie trądziku i innych dolegliwości możliwe jest dzięki spersonalizowanym kuracjom zabiegowym.