Jak zadbać o suche włosy zimą? Te rady sprawią, że Twoje włosy będą zdrowe i zadbane nawet w tym trudnym czasie

Nawet najzdrowsze włosy narażone zimą na chłodny wiatr i suche powietrze stają się przesuszone, łamliwe i bardzie podatne na puszenie. Także ciągłe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach nie wpływa pozytywnie na kondycję naszych włosów. Ważne, aby w tym trudnym czasie zabezpieczyć pasma stosując odpowiednią pielęgnację oraz stosować kilka prostych zasad, które zapobiegną puszeniu się, elektryzowaniu i dodadzą blasku przesuszonym włosom.

Nawilżanie włosów

Suche powietrze w naszych mieszkaniach i domach czasie okresu grzewczego szybko niekorzystnie odbija się na stanie naszych włosów. Dlatego warto zainwestować w nawilżacz powietrza lub specjalne pojemniki z wodą, które możemy zawiesić na kaloryferach. Wlana do naczynia woda paruje pod wpływem ciepła grzejnika, nawilżając w ten sposób powietrze. Warto również pamiętać o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów – niestety zazwyczaj zimą pijemy zdecydowanie za mało płynów.

Pielęgnacja włosów

Tak jak nie stosujemy cały rok tego samego kremu do twarzy, nie powinno się stosować tego samego szamponu. Produkty do pielęgnacji włosów należy dobierać do potrzeb skóry głowy oraz włosów. Do zimowej pielęgnacji włosów polecamy szampon i odżywkę marki ZENZ Organic, oferującej naturalne kosmetyki do włosów.

Szampon Cactus no. 17 przeznaczony jest do włosów wymagających dodatkowego odżywienia, dlatego idealnie sprawdzi się w zimowe miesiące. Zawiera oczyszczony aloes, tłoczony na zimno olej z awokado, wodę kokosową oraz kaktus opuncji. Dostarcza mnóstwo nawilżenia i pielęgnacji. Dzięki niemu skóra i mieszki włosowe są wzmocnione, a włosy zdrowe i błyszczące.

Po umyciu głowy warto nałożyć odżywkę. Odżywka Cactus no. 18 otula, każde pasmo włosów wzbogacając włosy i skórę głowy witaminami i minerałami. Dla uzyskania pełnego efektu można ją nakładać również na skórę głowy, jako że nie zawiera silikonu.

Linia Cactus posiada słodki, otulający zapach brzoskwini i drzewa cedrowego z nutką ananasa.

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to metoda zanana z czasów starożytnego Egiptu oraz krajów hinduskich. Najlepsze efekty przynosi wcieranie oleju we włosy na mokro. Jak to zrobić? Najlepiej umyć włosy, odcisnąć je z nadmiaru wody, a następnie wetrzeć w skórę głowy oraz włosy olejek np. ZENZ Organic Healing Sense no. 98. Pozostaw na minimum 40 min., zemulguj odżywką i wykonaj OMO. Olejek odżywi skórę głowy, ochroni i wzmocni mieszki włosowe, zrównoważy wydzielanie sebum i będzie przeciwdziałał przesuszaniu się skóry.

Suszenie włosów

Najlepiej maksymalnie ograniczyć suszenie włosów przy użyciu suszarki i pozostawić kosmyki do naturalnego wyschnięcia. Co, jeśli nie mamy tyle czasu? Przy suszeniu włosów stosuj zimne powietrze. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie suszarki z jonizacją, która domyka łuski włosów i sprawia, że nie będę się nadmiernie puszyły. Jeśli jednak masz chwilę czasu, podsusz włosy suszarką, a potem pozwól im doschnąć samym.

Fryzura na zimę

Zimą najlepiej związywać włosy. Dzięki temu, że włosy są związane, nie ocierają się o ubrania, szale a tym samym nie niszczą się. Co jeszcze można zrobić? Wtarcie we włosy od połowy ich długości olejku i np. zaplecenie warkocza, dodatkowo ochroni je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Elektryzowanie się włosów

Na całe szczęście właściwa pielęgnacja włosów w zimę powinna znacząco ograniczyć problem elektryzujących się włosów. Włosy elektryzują się, ponieważ są suche i zniszczone. Zastosowanie w zimowej pielęgnacji odpowiednich szamponów i odżywek oraz szczotki do włosów powinny całkowicie wyeliminować ten problem. Najskuteczniejsza będzie szczotka typu: paddle brush, która jest delikatna dla włosów i skóry głowy. Szczotka posiada specjalną mieszankę jonizowanego włosia z 100% włosiem z dzika. Przywraca włosom równowagę i połysk oraz redukuje elektryzowanie się i puszenie, np. ZENZ Organic Paddle Brush.