Korzyści z posiadania inteligentnego domu

inteligentny dom

Inteligentny dom to wspaniałe rozwiązanie na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa w codziennym miejscu bytowania. Przekonaj się, jakie ważne korzyści płyną z posiadania inteligentnego domu!

Inteligentny dom – wreszcie mieszkasz bez lęku!

Ile razy zdarzyło się, że w czasie wyjazdu na terenie naszego domu doszło do nieszczęśliwego wypadku wskutek naszych zaniedbań lub zdarzeń losowych? Pozostały tylko wyrzuty sumienia, straty finansowe i pretensje do samych siebie. O to, że nie zaradziliśmy na czas, że nie było nas w domu, że niedostatecznie chroniliśmy nasze gospodarstwo przed złodziejami oraz zdarzeniami losowymi. Na przyszłość takich zdarzeń można uniknąć. Wystarczy zainwestować w tzw. inteligentny dom. Okazuje się, że w jednej chwili skończyć się mogą wszystkie nasze problemy związane z niedogodnościami w naszych domach, a także miejscach pracy. Inteligentne domy zarządzają systemami alarmowymi, przekazującymi szereg informacji o stanach zbliżających się zagrożeń. Dzięki temu zawsze można zareagować na czas. Druga sprawa, to podniesienie codziennego komfortu mieszkania, zarządzanie bramami wjazdowymi, drzwiami wejściowymi, ochroną okien, garażu, stosowaniem oświetlenia na terenie całego obiektu. Możliwości inteligentnego domu jest naprawdę bardzo wiele i tylko od nas zależy, na które z nich się zdecydujemy.

Inteligentny dom – dlaczego warto na niego postawić?

Dzięki zastosowaniu systemu ochronnego pod własnym dachem oddalamy widmo nieprzyjemnych zdarzeń, podnosząc poziom naszego bezpieczeństwa oraz komfortu. Możemy:

  • bez obaw wyjechać na wakacje
  • zdalnie sterować roletami okiennymi, drzwiami wejściowymi oraz bramami wjazdowymi
  • zdalnie operować różnymi rodzajami oświetlenia – domowego, podwórkowego, ogrodowego
  • mieć pełną kontrolę nad tym co dzieje się w domu – dzięki dyskretnie działającym kamerom
  • na czas otrzymać informację o zbliżającym się pożarze, zalaniu czy włamaniu, aby we właściwej chwili odpowiednio zareagować
  • sterować systemem z dowolnego miejsca na świecie (narzędzie – telefon komórkowy)

Jak zarządzać?

Zarządzanie inteligentnym domem jest dziecinnie proste. Jeszcze kilka lat temu mało komu wydawało się, że wystarczy telefon komórkowy, aby zarządzać tak szeroki spektrum narzędzi informatycznych. Słowa na przestrzeni lat stały się faktem i nikogo już nie szokuje możliwość skontrolowania pracy systemu ochrony nawet wtedy, gdy znajdujemy się na drugim końcu kraju. Nasz telefon komórkowy może być bezpośrednio połączony z całym systemem oprogramowania komputerowego, mieszczącego się w naszym domu, najlepiej w pomieszczeniu trudno dostępnym dla osób niepowołanych. Wszelkie hasła dostępu i odczytu danych powinniśmy znać tylko my, ewentualnie jeszcze zaprzyjaźniony informatyk, raz na jakiś czas dokonujący prac kontrolnych. Nowoczesne systemy zarządzania inteligentnymi domami wyposażone są w szereg licznych sterowników, które na bieżąco są aktualizowane i udoskonalane, aby zwiększyć zasięg ochrony i sprawić, by odpowiednio do rozwijającego się świata stała się możliwie optymalna. Dlatego tak ważne są kontrole systemowe oraz ich usprawnianie.