Podstawowe materiały do druku

materiały do druku- folia podłogowa

Obecnie mamy możliwość korzystania z różnorodnych mediów do druku, takich jak laminaty, papiery sublimacyjne, WMA, OMA, materiały specjalistyczne (np. folie holograficzne). W ofercie firmy API.PL znajdziemy szeroki asortyment podłoży różniących się właściwościami. Dostępne są one w serwisie mediadrodruku.pl. Poniżej przedstawiamy kluczowe materiały podstawowe.

Materiały do druku – materiały podstawowe

Materiały podstawowe to grupa produktów najczęściej stosowanych do komunikacji marki i reklamy produktowej.

Folie monomerowe

Przykładem produktu może być folia HEXIS (folia monomerowa HEXIS V3001WG/WM ma formę białych kalandrowanych PVC do zadruku) czy folia COVERALL 100 ( z trwałym klejem poliakrylowym zapewniająca wysokie krycie)

Folie na szyby

Folia adhezyjna GF 207/208 jest transparentną, winylową folią adhezyjną przeznaczoną do aplikacji na gładkich błyszczących powierzchniach. Kluczowe zastosowanie to grafiki na szkle, tymczasowe oznaczenia produktów, czy też reklamy na wystawach sklepowych.

Canvas

Vesline Cotton Canvas „S” Matt 380W to wysokiej jakości produkt w 100% bawełniany. Jest to mikroporowate płótno, które cechuje wysoka gramatura i oryginalny efekt połysku. Znajduje zastosowanie w reprodukcji dzieł sztuki, grafikach targowych, dekoracjach wnętrz.

Folie polimerowe

Folia polimerowa HEXIS HX240 (z szarym klejem kanalikowym) czy folia GF 212 Traffic Graffic. Ta druga jest folią winylową pokrytą innowacyjnym klejem akrylowym. Dzięki temu cechuje ją wysoka przyczepność oraz łatwość usuwania. Doskonale sprawdza się w przypadku wykładzin dywanowych z krótkim włosiem i gęstym splotem.

Folie samochodowe

Przykładem może być folia na quady GF 235 MotoMark® GRIP. Folia jest matowa, znajduje się na niej bardzo silny klej. Cechuje je wysoka elastyczność, folia sprawdza się w przypadku aplikacji na zakrzywione powierzchnie. Wykorzystywana jest jako materiał do naklejek na quady, pojazdy sportowe czy też kaski. Folia jest odporna na rozpuszczalniki oraz na wilgoć.

Folie podłogowe

Jednym z produktów należących do tej kategorii jest folia podłogowa SpotOn® Floor 200. Jest to folia monomerowa z klejem kropelkowym do wykorzystania jako wewnętrzna grafika podłogowa. Montaż nie wymaga dodatkowych narzędzi. Folia może być aplikowana na różne powierzchnie takie jak podłogi drewniane, marmurowe, winylowe, ale również na dywany z krótkim włosiem.

Podstawowe materiały do druku, jak również materiały specjalistyczne i inne znajdą Państwo na stronie mediadodruku.pl