Roof Management – zarządzanie dachami płaskimi

Roof Management - badanie szczelności dachów

Roof Management specjalizuje się w zarządzaniu dachami płaskimi. Oferta firmy skierowana jest przede wszystkim do administratorów budynków mieszkalnych, zarządców obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej i komercyjnych, ale również generalnych wykonawców i inwestorów. Jakie jest zakres usług Roof Management?

Osuszanie dachów płaskich i tarasów

Skuteczne osuszenie możliwe jest bez demontowania dachu czy remontu tarasu. Technicy dysponujący niezbędną wiedzą, doświadczeniem oraz specjalistycznym sprzętem zlokalizują przeciek i usuną wilgoć z termoizolacji. Oględziny dokonywane są bezpłatnie na terenie całego kraju. Firma współpracuje z ubezpieczycielami i w imieniu Klienta dopełnia wszelkich formalności.

Badanie szczelności dachów

Badanie szczelności dachów wymaga zastosowania specjalistycznych metod. Specjaliści posługują się kilkoma metodami badania szczelności, wśród których znajduje się m.in. metoda dymowa. Podczas próby dymowej, gaz wprowadzany jest pod powierzchnię pokrycia dachu. W miejscu gdzie powłoka dachowa jest przerwana gaz wydostaje się w postaci mgły wodnej. Przy pomocy tej metody nie określimy dokładnego obszaru zawilgocenia. Jeśli chcemy poznać ten parametr potrzebny będzie detektor gazu. Inną metodą, z której korzystają specjaliści jest metoda termowizyjna, która umożliwia wykrycie wilgoci w pokryciach papowych. Wykorzystywane są w tym celu urządzenia termograficzne. Metoda termowizyjna polega na analizowaniu tego jak rozkłada się temperatura na powierzchni dachu. Specjaliści korzystają także z metody elektrooporowej i gazowej. Szczegółowy raport przygotowywany po wykonaniu usługi zawiera takie informacje jak miejsce uszkodzeń, opis stanu technicznego dachu, prace, które należy wykonać w celu rozwiązania problemu nieszczelności dachu.

Fotogrametria

Fotogrametria daje nam możliwość monitorowania dachu, poszycia oraz stanu technicznego bez wychodzenia z domu. Dokumentacja dostępna jest online.

Testy kotw dachowych

Specjaliści wykonują testy, które potwierdzają funkcjonalną integralność punktów asekuracyjnych. Wykonują oni audyty dachu oraz katalogują punkty. Zakres ich prac obejmuje także szkolenia dotyczące używania oraz bezpieczeństwa.

Wykwalifikowany zespół Roof Management świadczy także usługę całodobowej opieki nad dachem oraz monitorowania wilgotności dachu. W ofercie firmy znajduje się również instalacja systemów alarmowych śniegu i zalania.

Technicy wykonują bezpłatne oględziny na terenie Polski.