Style wnętrz a moda – jakie są trendy w 2023 roku?

style wnętrz 2023

Style wnętrz zmieniają się, podobnie jak  style obowiązujące w świecie mody. Zmienia się preferowana kolorystyka, podejście do różnego typu dodatków. Jaka kolorystyka króluje w 2023 roku?

Wnętrza a kolorystyka

Zgodnie z oceną Instytutu Pantone, kolor 2023 roku to głęboka purpurowa czerwień uzyskiwana, gdy połączymy ze sobą czerwień i fiolet Viva Magenta. Kolor ten w połączeniu z szarością czy beżem doskonale sprawdzi się w stylu retro lub art deco. Viva Magenta idealnie wpasowuje się także w styl glamour. Kolorystyka ta pasuje szczególnie do pomieszczeń dziennych i sypialni.

Style wnętrz – jakie są trendy?

Kolorystyka wnętrz to oczywiście również klasyka. Beż nie od dziś wykorzystywany jest w celu ocieplania surowych wnętrz. Jest pomocny w tworzeniu przytulnych i nastrojowych przestrzeni. Często spotykamy go we wnętrzach SPA, ponieważ beż relaksuje i odpręża mózg. Gdy beż pojawia się we wnętrzach mamy dużą swobodę w doborze dodatków. Beż dobrze współgra ze stylem boho i klasycznym, ale również rustykalnym.

Nieruchomości premium a biel

Biel to kolejny kolor, który obecny jest we wnętrzach praktycznie bez względu na zmieniające się trendy. Rozświetla wnętrza i sprawia, że wydają się one bardziej przestrzenne niż w rzeczywistości są. Biel kojarzy nam się z elegancją i pasuje do różnych stylów. Style wnętrz, które najsilniej są związane z bielą to styl skandynawski i prowansalski. Spokojem będzie emanowała przestrzeń, w której króluje biel w połączniu z drewnianymi elementami, wikliną czy też bambusem.

Słoneczna cytryna

Żółty słoneczny, żółty cytrynowy, jest wiele różnych odcieni żółci. Kolor żółty jest odważny, ale również pozytywny. Gdy otoczeni jesteśmy tym kolorem, nawet w pochmurny dzień łatwiej nam zachować optymizm. Decydując się na kolor żółty warto jednak przemyśleć całość, aby była przemyślana i stylowa.

Agencja nieruchomości Magnum real estate specjalizuje się w pośrednictwie sprzedaży, kupna i wynajmu nieruchomości. Oferuje również wsparcie w zakresie projektowania i wykończenia wnętrz.