Wynajem magazynu? Poznaj korzyści tego rozwiązania

wynajem magazynu

Dostęp do powierzchni magazynowej to jeden z bardziej istotnych elementów w przypadku prowadzenia działalności niejednego przedsiębiorstwa. Jest kilka możliwych form użytkowania obiektów i każda firma we własnym zakresie podejmuje decyzje po uwzględnieniu wielu istotnych czynników. Jedną z częściej wybieranych opcji jest wynajem magazynu. Dlaczego? Jakie są zalety ma wynajmem powierzchni magazynowych?

Wynajem hal magazynowych – dlaczego cieszy się dużym zainteresowaniem?

Coraz więcej firm zainteresowanych jest wynajmem powierzchni magazynowych, wiele deklaruje chęć zwiększenia użytkowanej powierzchni magazynowej w 2021 roku. Rośnie też zainteresowanie magazynami o znacznych powierzchniach. Kryzys związany z pandemią covid-19 dotknął wiele branż, nie można tego jednak powiedzieć o rynku powierzchni magazynowych.

Dostępność powierzchni magazynowych na wynajem przewyższa dostępność gotowych obiektów przeznaczonych na zakup. Jeśli zatem firma poszukuje magazynu na wynajem ma dostęp do większej liczby nieruchomości, wśród których są duże szanse na znalezienie takiej, która najlepiej wpasuje się w indywidualne wymagania i oczekiwania. Znalezienie magazynu, który będzie dobrze dopasowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa pod względem lokalizacji, rozmiaru, udogodnień a nawet wyposażenia to zwykle kwestia czasu. Obecnie deweloperzy przemysłowi dokładają wszelkich starań, aby realizowane obiekty były nowoczesne, ekonomiczne, funkcjonalne i pozwalały na dopasowanie do firm mających różne wymagania.

Wynajem magazynu oznacza dużą elastyczność biznesową. W miarę rozwoju firmy jest zawsze możliwość przeniesienia się do nowego obiektu. Często też jest możliwość rozbudowania danego obiektu o kolejne moduły, w przypadku długoterminowego najmu jest to często kwestia do uzgodnienia z podmiotem wynajmującym.

Co więcej, ponieważ wynajem magazynu nie wiąże się ze znacznym kapitałem wyłożonym już na sam start oznacza to, że firma zachowuje dostępność kapitału, który może być wykorzystany na prowadzenie i rozwój prowadzonych działań biznesowych.

Wynajem jest również korzystny, jeśli istnieje potrzeba prowadzenia działalności z różnych lokalizacji. Koszty rozłożone są w czasie w przypadku każdego z użytkowanych punktów, a prowadzenie działań naprawczych czy rozliczanie kosztów eksploatacyjnych jest obowiązkiem zarządcy.

Wynajem hal magazynowych czy innych obiektów przemysłowych nie oznacza również konieczności dopełniania wielu czasochłonnych formalności. Po znalezieniu obiektu spełniającego oczekiwania, podpisaniu umowy i uregulowaniu płatności firma może płynnie przejść do użytkowania obiektu.