Zapięcia do kolczyków

zapięcia do kolczyków

Kolczyki są ozdobą, która dobrze się prezentuje z różnego typu stylizacjami. Część kobiet sięga po nie przy wyjątkowych okazjach, wiele z przyjemnością nosi je na co dzień. Zwykle naszą uwagę skupia dobór motywu dekoracyjnego widocznego na przedniej części. Zapięcia do kolczyków są kwestią często pomijaną, jednak i jej powinniśmy poświęcić trochę uwagi. To jakie zapięcie znajduje się w danym modelu zależy od producenta oraz wartości i typu kolczyków. Przyjrzyjmy się rodzajom zapięć do kolczyków z jakimi się spotykamy w tego typu biżuterii.

Kolczyki na sztyfcie

Kolczyki na sztyfcie bez wątpienia stanowią jeden z najbardziej popularnych typów zapięć. Spotkamy się również z określeniami takimi jak kolczyki wkrętki lub przekuwki. W przypadku tego typu kolczyków krótki pręcik zabezpieczony jest za pomocą zatyczki. Zapięcia te cechuje duża wygoda, z tego również względu są to kolczyki często wybieranie do codziennego użytkowania. Sztyft klasyczny (nakrętka w kształcie motylka, baranka lub wyposażona w silikonowe zapięcie) idealnie podkreśla kuleczki bądź też cyrkonie niewielkich rozmiarów. Sztyft zaciskowy znajdziemy w kolczykach kołach.

Kolczyki na sztyfcie przeciąganym

Kolczyki na sztyfcie przeciąganym stanowią bardziej rozbudowaną wersję klasycznych wkrętek. Kolczyk z nakrętką łączy się przy pomocy cienkiego łańcuszka. Już samo zapięcie jest elementem dekoracyjnym w postaci krzyżyka, gwiazdki lub kuleczki. Ten rodzaj zapięcie idealnie pasuje do spiętej fryzury i sprawdza się w przypadku długich wiszących kolczyków.

Kolczyki z zapięciem francuskim

Zapięcie funkcjonujące również pod określeniem pętli. Cienkie zapięcie przechodzi w haczyk mocowany na małej pętelce. Zapięcie to sprawdza się w przypadku dzieci oraz osób o wrażliwych uszach.

Kolczyki typu zapięcie angielskie

Zapięcie to używane jest w niewielkich kolczykach, często u dziewczynek z niedawno przekutymi uszami. W kolczykach z tym rodzajem zapięcia brak dodatkowych zatyczek wpływa korzystnie na komfort noszenia.

Sklep jubilerski online SUNDIAMORE ma w swojej ofercie stylowe i eleganckie kolczyki o różnych zapięciach. Poza kolczykami znajdą tu Państwo również obrączki ślubne, pierścionki zaręczynowe, bransoletki czy naszyjniki.