Zunifikowane stroje dla pracowników

zunifikowany strój firmowy

Zunifikowane stroje dla pracowników to codzienność w wielu branżach nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jednocześnie wiele firm prezentuje dość luźne podejście do stroju pracowników i tzw. dress code w miejscu pracy. Jest wiele korzyści wiążących się z wprowadzeniem takich samych strojów, np. koszulek firmowych, dla pracowników danej firmy. 

Tożsamość marki

Posiadanie zunifikowanego stroju, czyli mocno związanego z daną marką, korzystnie wpływa na tożsamość marki. Kolory i motywy, którymi się posłużysz będą kojarzyły się z firmą i sprawią, że będzie ona znacznie lepiej rozpoznawalna dla konsumentów.

Wizerunek

Chcąc nie chcąc oceniamy innych po wyglądzie. Wybór odpowiedniego stroju firmowego pomoże uciąć wszelkie spekulacje. Dzięki niemy zapewnisz schludny i profesjonalny wygląd, który wzbudzi zaufanie klientów i zachęci ich do kontaktu z personelem.

Obsługa klienta na wyższym poziomie

Pracownicy odziani w służbowe stroje będą z łatwością wyróżniali się z tłumu. Bez problemu zostaną zidentyfikowani jako pracownicy danej firmy przez klientów, również tych, którzy potrzebują jakiegoś wsparcia. Dzięki temu mogą oni szybciej rozwiązywać problemy i poprawić obsługę klienta w danej placówce. Co więcej, klienci większym zaufaniem obdarzają personel noszący firmy strój niż osoby przychodzące do pracy we własnej odzieży. Wzbudzają większe zaufanie i świadczą o profesjonalizmie osób je noszących.

Dobre źródło reklamy

Zunifikowane obrandowane stroje sprawią, że w trakcie dalszych i bliższych podróży czy wydarzeń realizowanych poza miejscem pracy, firma i logo będę widoczne dla wszystkich, którzy będą mieli z nimi styczność.

Wydajność

Założenie firmowego stroju może pomóc wprawić pracowników w odpowiedni nastrój i korzystnie wpłynąć na mobilizację i motywację do wypełniania obowiązków zawodowych.

Zunifikowany strój firmowe a ochrona pracownika

Z punktu widzenia bezpieczeństwa w niektórych zawodach zunifikowany strój służbowy powinien być rozpatrywany w jeszcze innym kontekście niż te wspomniane dotychczas. Odpowiedni strój to coś więcej niż efektywne narzędzie do wzmacniania wizerunku firmy, to kwestia ostrożności. W sektorach takich jak sektor gastronomiczny czy służba zdrowia, odpowiedni strój jest niezbędny dla każdego pracownika, tak aby raca mogła przebiegać z poszanowaniem zasad BHP. Podobnie w budownictwie, pracownicy budowlani czy operatorzy wózków widłowych będą potrzebowali odzieży odblaskowej, aby zmniejszyć ryzyko wypadków w miejscu pracy.